Aktivity v okolí

Tipy na výlety
OD JARA DO PODZIMU

Nová asfaltová cyklostezka podél Lipna z Horní Plané přes Novou Pec do Stožce bývá hodnocena jako jedna z nejlepších tras pro in-line bruslení v Čechách. Výlet lze prodloužit až do Nového údolí a zpět.

Sjezd horní části Vltavy, která prochází přírodní rezervací, je krásným vodáckým zážitkem.  Několikahodinový sjezd řeky mezi Soumarským mostem a Novou pecí je vhodný i pro příležitostné vodáky a začátečníky. V penzionu je možné si zapůjčit kanoe i zajistit dopravu vodáků.

Koupání v Lipně je možné 1,5 km od penzionu na písečné pláži v Horách. Další upravené pláže jsou lépe dostupné na kole nebo autem – Horní Planá, Černá v Pošumaví (tobogán, půjčovna windsurfů, loděk a šlapadel).

Skutečnou raritou této šumavské oblasti je Schwarzenberský kanál (www.schw-kan.com). Desítky kilometrů této unikátní soustavy kanálů na plavení dříví byly podle návrhu lesního inženýra Josefa Rosenauera vybudovány na konci 18. a na začátku 19. století. Kanál sloužil svému účelu ještě v roce 1962. V nedávné době byly některé části znovu obnoveny a plavení dříví v průběhu léta je vyhledávanou turistickou atrakcí. Pozvolné široké cesty podél kanálu slouží v létě cyklistům a v zimě běžkařům.

 

V ZIMĚ

V zimním období nabízí lipenské jezero i výjimečnou možnost bruslení na 15km dlouhé přírodní udržované bruslařské dráze s nástupním místem ve Frymburku až do Lipna nad Vltavou nebo při dobrých zimních podmínkách z Černé v Pošumaví do Horní Plané někdy až pod Pernek

V zimě je možné se v Nové Peci napojit na pravidelně upravované běžkařské stopy vedoucí kolem Schwarzeberského kanálu, Lipenského jezera a přes šumavské hřebeny do Rakouska i Bavorska.

Asi 20 minut jízdy osobním autem je vzdálen hraniční přechod do Rakouska „Zvonková – Schöneben“. Přechod je k dispozici pro pěší, cyklisty a osobní automobily a rozšiřuje tak možnosti rekreace a výletů i do rakouské části šumavských hor.

V zimě je možné takto pohodlně využít rozsáhlou síť až 70km denně upravovaných běžkařských tratí pro klasiku i bruslení ve výšce 900 – 1200 m.n.m. Doporučené trasy:

 • rodinná vyjížďka: Schöneben – Alpenblick – Moldaublick – Schöneben
  (příjemný 6,5km dlouhý okruh s převýšením 131m a možností výstupu na rozhlednu Moldaublick)
 • náročnější okruh 13km z Hochfichtu na Schöneben a zpět, převýšení 526m
 • 16 km okruh Schöneben – Alpenblick – Grünwald a zpět s převýšením 385m

Za vstup do běžeckých tras se na Schönebenu vybírá poplatek na úpravu tratí – 2,5 EUR.

Ve vzdálenosti 30km od penzionu se nachází skiareál Hochficht se třemi lanovkami a celkovou délkou 20,8 km perfektně upravovaných sjezdovek ve výšce 900 – 1300 m.n.m. Více informací naleznete v sekci „Lyžařské pobyty“ a na www.hochficht.at.

 

CELOROČNĚ

V dojezdu přibližně půl hodiny autem se nachází mnoho českých kulturních skvostů. Mimo jiné jsou to města Český Krumlov a Prachatice, zámek Rožmberk, klášter ve Vyšším Brodě.

 • Stezka v korunách stromů
 • Stezka korunami stromů Lipno je jediná v České republice
 • Kombinace lyžování a výhledu na Šumavu slibuje neopakovatelné zážitky, které lze vyzkoušet jen ve Skiareálu Lipno
 • Stezka korunami stromů Lipno se stala nejobdivovanějších turistickou atrakcí v České republice
 • Oblíbily si ji tisíce lidí nejen z České republiky, ale prakticky ze všech koutů světa
 • Lyžaři si výhledu mohou užít bez starostí o svoje lyže – V Skidepotu si půjčí speciání boty a lyže a lyžáky uschovají, a to vše jen za 30 korun
 • Doslova úchvatné jsou pohledy na Lipno, Šumavu, Novohradské hory a za dobrého počasí i Alpy
 • Stezka je pravidelně upravována
 • Více informací naleznete na www.stezkakorunamistromu.cz

...

Skiareál Hochficht u Lipna

Kvalitní rakouské lyžování jen kousek od hranic

Skiareál Hochficht leží jen pár kilometrů od Lipenského jezera (3 hodiny autem z Prahy) a je největším rakouským skiareálem mimo Alpy. Lyžování na Hochfichtu snese srovnání s menšími alpskými středisky a díky velmi výhodným slevám pro rodiny s dětmi a mládež je cenově výhodnější než mnohé české renomované skiareály.

Bezkonkurenční slevy skiareálu Hochficht
Děti do 10 let ( r.n. 2004 a mladší) v doprovodu lyžujícího rodiče lyžují jen za 2 €/den a mládež do 19 let (r.n. 1995 a mladší) za dětské ceny!

Atraktivní slevy na skipasy v rámci pobytových balíčků s libovolně volitelnými dny lyžování u 3 a 4 denních skipasů (libovolně volitelné dny Pondělí – Pátek v rámci téhož týdne). Sleva je platná i během vánočních a jarních prázdnin!

Přednosti a výhody Hochfichtu

 • snadná a rychlá dostupnost hned u hranic bez nutnosti placení rakouské dálniční známky
 • sněhová jistota č.1 na Šumavě díky příznivé nadm. výšce 858 – 1338 m.n.m. a modernímu zasněžování pokrývající 100% sjezdovek
 • 21 km atraktivních sjezdovek všech obtížností
 • 3 čtyřsedačkové lanovky, 5 kotvových vleků, zastřešený pojízdný pás, pojízdný koberec v dětském parku
 • příjemné až 3,4 km dlouhé sjezdovky pro rodiny i začátečníky, široké carvingové tratě, vzrušující závodní FIS sjezdovky, snow-crossová dráha, funpark pro snowboard a freestyle
 • nové dětské hřiště pro malé děti, výcvikový svah pro začátečníky
 • zbrusu nové moderní zázemí Skiarena Hochficht hned u hlavního parkoviště (restaurace, dětský koutek, půjčovna a obchod Intersport, lyžařská škola, horská služba)
 • 79 km perfektně upravovaných běžeckých tratí (areál Schöneben)

Více informací o Hochfichtu zobrazíte zde: http://www.lipno-sternstein-hochficht.cz/skiareal-hochficht.html

Bydlete „doma“ u Lipna a lyžujte v Rakousku s výraznou slevou na skipas!

Díky skvěle fungující spolupráci s Hochfichtem Vám můžeme nabídnout výhodné pobytové balíčky zahrnující v ceně výraznou slevu na skipas, která je platná celou zimní sezónu včetně vánočních a jarních prázdnin! K ubytování je možné rezervovat také pohodlný a vyhřátý skibus, který Vás ráno doveze přímo od našeho ubytovacího zařízení až pod sjezdovku a odpoledne zase zpět.